REGAVET je dalším z hlavních bylinných preparátů pro zvířata. I REGAVET obsahuje bioinformaci. Biochemické reakce v živém organismu na bioinformace reagují, a to buď stimulací nebo utlumením reakce.
REGAVET je výborný při problémech se zažíváním, zvracením, při průjmech, plynatosti, zápachu z tlamy. Při artritidách tlumí akutní bolestivý zánět. A velmi dobré zkušenosti s ním mám u desenzibilizací sezónních alergií.
REGAVET je spojen s elementem dřeva, barvou zelenou, jak vidíte na obrázku tzv. Pentagramu. O Pentagramu jako mnemotechnické pomůcce k výběru vhodného hlavního preparátu píšu v dalším článku zde.
Element dřeva je spojen s METABOLISMEM a DETOXIKACÍ. Zabezpečuje veškerý energetický metabolismus a metabolismus bílkovin. Podílí se na snižování toxicity produktů látkové přeměny i toxinů, které vnikly do těla spolu s potravou, vodou nebo dýchacími plyny.
Element dřeva zastupuje meridiány žlučníku, jater, kloubní a tukové degenerace. Takže při preventivním podávání REGAVETU posilujeme tyto orgány a životní funkce v těle.
REGAVET jako bylinnou směs ráda používám u jakýchkoli projevů nechutenství, zvracení a průjmů. Složení bylinné směsi je přesně na míru těmto potížím. O tom, které byliny jsou ve směsi obsaženy se dočtete dál v článku.
S pomocí REGAVETU velmi dobře podpoříte optimální metabolismus zvířete, zklidníte trávicí potíže, nechutenství, zvracení, nebo průjmy. Dále REGAVET pomáhá aktivovat trávicí enzymy.
REGAVET se velmi uplatní i při chronickém selhávání ledvin, s kterým se setkáváme u starších zvířat, psů i koček. Podle Pentagramu navazuje na element vody, který je spojen mj. s meridiánem ledvin.
Pokud dojde k bloku na elementu vody (a tím přetížení činnosti orgánů jako jsou ledviny), je potřeba odvést přebytečnou energii následujícím prvkem a k němu se vztahujícím preparátem, a tím je REGAVET.
Také pomáhá zvládnout záněty kopyt, lůžek drápů, vaskulitidy (záněty cév) a záněty mízních uzlin a lymfatických cév.
V psychické rovině pomáhá REGAVET zvládnout strachy a fobie a stres spojený s těmito emocemi.
Preparát můžete zvířeti podat napřímo. Pokud to není možné, lze doporučenou dávku nakapat na pamlsek nebo do jídla. Případně i do malého množství vody.
K REGAVETU jako hlavnímu bylinnému preparátu téměř vždy přidávám pomocné preparáty. A těmi jsou IMUNOVET (při zánětech) a a PROBIOVET (probiotika, která pomáhají osadit střevo přátelskou střevní mikroflórou). Někdy se osvědčí i CYTOVET, zejména v případě pozření jedů nebo zkažené potravy.
REGAVET nepodávejte při postižení jater nebo žlučníku! Podávejte maximálně 3 týdny a pak udělejte 1 – 2 týdny pauzu v užívání, pak teprve můžete pokračovat, nebo začít podávat jiný hlavní preparát.
A jak poznáte postižení jater nebo žlučníku? Kromě nechutenství a zvracení se vám může budit zvíře v době od 23 – 1 h v noci nebo od 1 – 3 hodin v noci. Dle tzv. orgánových hodin, je čas 23 -1 h hlavní aktivitou žlučníku a čas 1 – 3 h největší aktivitou jaterní tkáně.
A při odběru krve na biochemické vyšetření veterinář zjistí zvýšené hodnoty jaterních ukazatelů.
Regavet není vhodný pro gravidní samice.
Bylinný extrakt 82,6 % (Potentilla erecta – Mochna nátržník, Taraxacum officinale – Pampeliška lékařská, Plantago lanceolata – Jitrocel kopinatý, Veronica officinalis – Rozrazil lékařský, Chelidonium majus – Vlaštovičník větší, Pimpinella saxifraga – Bedrník obecný, Zanthoxylum piperitum – Žlutodřev peprný, Artemisia abrotanum – Pelyněk brotan, Gentiana lutea – Hořec žlutý, Marrubium vulgare – Jablečník obecný, Agrimonia eupatoria – Řepík lékařský, Galium verum – Svízel syřišťový, Saxifraga granulata – Lomikámen zrnatý), sorbitol – zahušťovadlo, mikrokrystalická celulóza – zahušťovadlo, voda, xanthan – zahušťovadlo, grapefruitový extrakt – konzervant, sorbát draselný – konzervant, směs silic 0,12 %, silymarin 0,10 %, bioinformace pro Regavet.
Pokud potřebujete konkrétní radu pro vaše zvíře, můžete mne kontaktovat mailem, nabízím veterinární poradenství.
Přeji hodně zdraví a radosti vám i vašim zvířatům.
MVDr. Blanka Řehořková