Bylinné preparáty Energyvet

V článku o bylinkách a zda je možné je použít u zvířat, jsem se z větší části věnovala zevnímu použití bylin. A to i proto, že s vnitřním použitím, obzvláště při dlouhodobějším podávání, mám méně zkušeností a taky mám k bylinám respekt, neb jejich účinky mohou být velmi silné.

Třeba nálev či odvar z řepíku lze dávat psům k vnitřnímu hojení, má silné protizánětlivé účinky.


V roce 2014, jsem objevila přírodní bylinné preparáty od firmy Energy.

Pochopila jsem, že pomocí těchto bylinných preparátů lze řešit velmi mnoho zdravotních neduhů a obnovit činnost různých systémů v těle. Jedná se o regenerační bylinné produkty, směsi bylin, většinou ve formě kapek, ve skleněné lahvičce s kapátkem.

Bylinné produkty od Energy se dají použít jak při akutních, tak u chronických onemocnění, jako je např. selhávání ledvin či jater, epilepsie, cukrovka, po úrazech, před a po operacích.

A samozřejmě se mnohé z nich dají užívat i preventivně. Dají se případně kombinovat (většinou, je třeba nejdřív zkonzultovat) s klasickými veterinárními léky a užívat obojí souběžně, po nezbytně nutnou dobu.

Bylinné produkty Energy a Energyvet

Všechny tyto produkty jsou přírodního původu, tvoří je převážně byliny, v některých jsou i minerály, nebo složky živočišného původu. Snahou je, aby produkty byly opravdu přírodní, pro dobrou využitelnost v organismu. Směsi bylin jsou vytvořeny tak, aby všechny účinkovaly na jednu z hlavních funkcí v organismu.

Energy – humánní řada regeneračních bylinných produktů

VIRONAL, RENOL, REGALEN, KOROLEN, GYNEX, KING KONG, STIMARAL

Energyvet – veterinární řada regeneračních bylinných produktů

VIROVET, RENOVET, REGAVET, KOROVET, GYNEVET, KINGVET, ETOVET

Preparáty veterinární jsou naprosto shodné s humánními, liší se jen v obalu, popisu a návodech. Ale ze zákona je nutné pro zvířata používat veterinární verzi a pro člověka verzi humánní.


Proč regenerační produkty? Co si můžete pod pojmem REGENERACE představit?

Jedná se o návrat do původního stavu, obnovení funkcí. Regenerace působí na postižené místo či tkáň NEPŘÍMO. Zjednodušeně lze říct, pokud selhává nějaký orgán, podpoříme ho k znovuobnovení jeho funkcí. Regenerace nemá žádné prokazatelné negativní vedlejší účinky a funguje u lidí, zvířat a prý dokonce i u rostlin. Regenerace umožňuje trvalé vyřešení a obnovu zdraví.

Oproti tomu LÉČBA klasickými veterinárními léky je založena na PŘÍMÉM PŮSOBENÍ LÉČIVA, které nahrazuje chybějící funkci příslušného orgánu, př. dodáme hormon v případě snížené funkce štítné žlázy, kortiokoidy v případě přemrštěné imunitní reakce, a to dlouhodobě… poškozený/postižený orgán či systém (štítná žláza/imunitní systém) není však nucen a motivován k obnovení své funkce, regeneraci… A zvíře zůstává závislé na podávání léků, mnohdy doživotně.

Jen na upřesnění, spousta klasických veterinárních léčiv je velmi prospěšná a důležitá př. v akutní fázi onemocnění. Ale pokud se jedná o léky, které př. doplňují enzymy, hormony nebo jiné pro organismus dlouhodobě důležité složky, tak tam vzniká doživotní potřeba užívání. Na rozdíl od regenerace, která vede k znovuobnovení funkcí postiženého orgánu.


Musím však upozornit, že je třeba se obrnit trpělivostí. V případě, že jedná už o několikaletý problém, situaci nelze regenerací vyřešit během pár dnů.

Zhruba kolik let se onemocnění vyvíjelo, tolik asi měsíců je třeba počítat s užíváním bylinných preparátů. Přicházejí stavy zlepšení a zhoršení, je třeba měnit preparáty, dodržovat pauzy v jejich užívání, zkrátka, dát tomu všemu čas a svou pozornost.


Princip a proces regenerace a výběr správného bylinného preparátu vychází z přesně daných pravidel tzv. Pentagramu pěti elementů.

PENTAGRAM pěti elementů

Jedná se o mnemotechnickou pomůcku pro výběr nejvhodnějšího hlavního regeneračního preparátu. Energyvet bylinné regenerační přípravky vychází z poznatků fytoterapie, homeopatie, krystalterapie, biorezonance a s využitím nejnovějších technologií bioinformační medicíny.

Pentagram vysvětluje obecné zákonitosti koloběhu energií v těle a díky němu můžeme zjistit příčinu onemocnění a vybrat následně vhodný regenerační preparát.

Energie se pohybují jednosměrně, po směru hodinových ručiček.


Pět elementů – KOV, VODA, DŘEVO, OHEŇ a ZEMĚ představují 5 základních funkcí těla. KOV – odolnost, VODA – vodní prostředí, DŘEVO – metabolismus (látková výměna), OHEŇ – transport, ZEMĚ – sekrece.


Každá z funkcí je vyjádřena v činnosti orgánů. Každý element má také svoji emoci, smyslový orgán a barvu. Ke každému elementu náleží jeden hlavní preparát Pentagramu, který je obohacen o bioinformaci a stimuluje činnost orgánů svého prvku jemným podrážděním.

Hlavní preparáty řady Energyvet, obohacené bioinformací, určují, jak se má tělo chovat. A mezi ně patří, jak už jsem uvedla na začátku článku VIROVET, RENOVET, REGAVET, KOROVET, GYNEVET, plus ETOVET a KINGVET.


Pomocné preparáty doplňují živiny a potřebné látky SKELEVET, FYTOVET, OMEGAVET, a třeba i probiotické bakterie – PROBIOVET, nebo zajišťují detoxikaci , nebo mají antibiotické, antimykotické nebo jiné hojivé a repelentní účinky – CYTOVET, ANNOVET, IMUNOVET, AUDIVET, EPIVET.

Př. bioinformační preparát VIROVET je regeneračním veterinárním bylinným preparátem odpovídající elementu KOVU, v prevenci se dá využít k posílení odolnosti, rovněž při začátku virózy – kýchání, slzení z očí, opravdu v té první fázi.

Při intenzivním užívání max (!) 3 dny lze virové onemocnění tímto způsobem zastavit a to tím, že se podpoří tvorba slizničních imunoglobulinů IgM, které vytvoří na sliznicích „povlak“ a zabrání tak dalším virům, aby se dostaly do buněk a množily se v nich.

Energyvet bylinné preparáty účinkují v organismu na dvou hlavních úrovních, přírodní složky ovlivňují přímo tělesné orgány a bioinformace, kterou jsou hlavní preparáty vybaveny, působí díky principu biorezonance na řídící podkorová centra v mozku. Prostřednictvím bioinformací dochází k zesílení účinku produktů a k harmonizaci celého energetického systému.

Je možné, že vám to teď přijde nepochopitelné, nesmyslné…divné… Mohu vám v tuto chvíli říct, že to chápu, neb jsem vám představila opravdu úplný základ, co je to Pentagram. A vyjmenovala jsem vám bylinné preparáty a lehce popsala, že každý podporuje určitou funkci v těle, podle toho, k jakému elementu se váže.

V eBooku zdarma vám ráda představím hlubší vazby, vysvětlím, co je to tzv. reverzní reakce, jak se preparáty užívají, uchovávají, na co si dát pozor při hledání vhodného bylinného preparátu. A uvedu i několik dalších praktických příkladů, které budete moct využít.

A pokud byste potřebovali přímo „radu na míru“ vaší situaci s vaším zvířetem, psem, kočkou, jiným domácím „mazlíkem“, můžete mne kontaktovat mailem v rámci veterinární poradny.


Přeji nám i našim zvířatům hodně radosti a pevné zdraví.

MVDr. Blanka Řehořková

Blanka Řehořková
Jsem veterinární lékařka a miluji řešení příčin zdravotních potíží u zvířat přírodní cestou s pomocí bylin a bylinných preparátů. Ráda pomáhám vašim zvířatům, aby byla zdravá a spokojená a vy jste si s nimi užívali spoustu radosti. Můj příběh si přečtěte zde >> . Vytvořila jsem pro vás Domácí přírodní lékárničku pro vaše psy a kočky, abyste si mohli vytvořit bylinkovou lékárničku pro akutní situace s vašimi zvířaty doma nebo na cestách. Domácí přírodní lékárničku pro vaše psy a kočky najdete zde >> .
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů